Важные новостиОбщество

Самые умные выпускники. Список обладателей золотых сертификатов

Министерство образования и науки предоставило список выпускников, набравших наибольшее количество баллов по результатам общереспубликанского тестирования. В этом году обладателями «золотых сертификатов» станут 57 школьников.

Список выпускников:

Эрлан Колбаев (235) — Бишкек шаары., Биринчи май району., №70 мектеп-гимназия;

Артём Марченко (231) — Бишкек шаары., Октябрь району., №62 мектеп-гимназия;

Кубан Джапаров (228) — Бишкек шаары., Биринчи май району., К. Скрябин атындагы №28 мектеп-лицей;

Аман Алымкулов (228) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Аалы Токомбаев атындагы №24 мектеп-гимназия;

Илим Шумкарбеков (227) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Арсений Мартыненко (227) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Адилет Маликов (227) — Бишкек шаары.,Свердлов району., №66 «Ден соолук жана өнүгүү мектеби» — гимназия окуу тарбия комплекси;

Элмурас Карыпов (227) – Бишкек шаары., Свердлов району., Ч.Айтматов атындагы Кыргыз-Түрк балдар лицейи;

Иван Ильин (227) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Саидбек Халиков (226) – Ош облусу., Араван району., «Араван Билим-Ордо» билим берүү комплекси;

Талгат Бактыбеков (226) – Чүй облусу., Жайыл району., Жайыл Баатыр атындагы жалпы билим берүү лицей;

Алина Бактыбек кызы (226) – Ош облусу., Кара-Суу району., К.Момбеков атындагы орто мектеби;

Марк Шалаев (225) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Бермет Салиева (225) — Бишкек шаары., Биринчи май району., №70 гимназия мектеп;

Азамат Саламатов (225) – Ысык-Көл облусу., Каракол ш., Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи;

Дарья Зинина (225) — Бишкек шаары., Биринчи май району., №70 мектеп-гимназия;

Виктория Давыдова (225) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Карина Андрющенко (225) — Бишкек шаары., Октябрь району., №26 мектеп;

Тамара Алимканова (225) — Ош облусу., Ош ш., И.Раззаков атындагы №20 мектеп-гимназия;

Самира Умарова (224) – Бишкек шаары., Свердлов району., «Эрудит» окуу-билим берүү комплекси;

Актай Турганов (224) – Ош облусу., Кара-Суу району., Т.Мусаев атындагы орто мектеп;

Алимбек Токтогазиев (224) – Ысык-Көл облусу., Жети-Өгүз району., Э.Кендирбаев атындагы орто мектеп;

Бекболсун Раимбердиев (224) — Баткен облусу., Кызыл-Кыя ш., И. Раззаков атындагы лицей;

Алина Маткаримова (224) – Бишкек шаары., «Айчүрөк» Кыргыз-Түрк кыздар окуу-тарбия комплекси;

Манас Маматисаев (224) – Ош облусу., Ош ш., «Олимп» мектеп-гимназия;

Алиса Мажитова (224) – Бишкек шаары., № 26 мектеп;

Илья Кудряшов (224) – Бишкек шаары., «Илим» билим берүү комплекси;

Элида Жунусова (224) – Бишкек шаары., БААУнун ЖОЖго чейинки даярдоо программасы;

Эльдар Юсупжанов (223) — Чүй облусу., Токмок ш., Ж. Баласагын атындагы лицей;

Элнур Эсеналиев (223) – Бишкек шаары., Биринчи май району., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Актилек Шекенов (223) – Ысык-Кол облусу., Жети-Өгүз району, «Кут Билим» окуу-тарбия борбору;

Айсулуу Шарипова (223) – Ош облусу, Алай району, Ж. Алимов атындагы орто мектеп;

Малика Учтур (223) – Бишкек шаары., «Айчүрөк» Кыргыз-Түрк кыздар окуу-тарбия комплекси;

Султан Станбеков (223) – Бишкек шаары., «Еврей мектеп- ЧГЕШ» окуу-тарбия борбору;

Жоомарт Мирлан уулу (223) – Ош облусу, Ош ш., М. Ломоносов ат. № 3 орто мектеп;

Айгерим Мекенова (223) – Бишкек шаары., окуу-тарбия комплекс № 12 мектеп-гимназия;

Роза Каримова (223) – Чүй облусу., Москва району, Ак-Суу № 1 орто жалпы билим берүүчү мектеп;

Дастан Ибрагимов (223) — Бишкек шаары., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Элиза Зайнидин кызы (223) – Баткен облусу., Баткен областтык мектеп-гимназия-интернат;

Эркинбек Дюшекеев (223) — Бишкек шаары., Е. Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык № 61 мектеп-лицей;

Мария Быстрова (223) – Бишкек шаары., № 52 орто жалпы билим берүчү мектеп;

Фатима Абдурауф (223) – Бишкек шаары., Бишкек ш., окуу-тарбия комплекс № 12 мектеп-гимназия;

Тилек Өмүрбеков (222) – Жалал-Абад облусу., Токтогул району., Н.Бримкулов атындагы №4 мектеп-гимназия;

Баястан Кыдыров (222) – Нарын облусу., Кочкор району., Н.Жүндүбаев атындагы инновациялык мектеп-гимназия;

Дарина Дудникова (222) – Бишкек шаары., Свердлов.. № 65 Экология-экономикалык лицейи;

Султанбек Аданбеков (222) – Бишкек шаары., Биринчи май району., И.Раззаков атындагы КТУнун лицейи,

Төлөнбек Абдыбеков (222) – Ысык-Көл облусу., Жети-Өгүз району., «Кут Билим» Окуу-Тарбия комплекси,

Орозбек Абдумаматов (222) – Чүй облусу., Аламедин району., «Кут Билим» Окуу-Тарбия комплекси,

Бектур Ярошенко (221) – Бишкек шаары., Биринчи май району., Е.Б. Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси,

Абай Таавалдиев (221) – Баткен облусу., Кызыл-Кыя району., И. Раззаков атындагы Кызыл-Кыя лицейи,

Алексей Ставнчий (221) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Е.Б. Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси,

Камила Музакова (221) – Бишкек шаары, Октябрь району., Билим берүү комплекси,

Жоомартмырза Маратов (221) – Ысык-Көл облусу, Каракол ш., Х.Карасев атындагы Ысык-Көл лицейи,

Максим Ким (221) — Бишкек шаары., Биринчи май району., Е.Б. Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей окуу комплекси,

Атахан Каримов (221) – Бишкек шаары., Свердлов району., №12 Жалпы билим берүүчү мектеп-гимназиясы,

Сезим Жээмбаева (221) – Бишкек шаары., Октябрь району., № 64 мектеп-гимназиясы,

Адилет Адылов (221) – Нарын облусу., Жумгал району., Т.Турсунбаева атындагы орто мектеби .

___________________

Related Articles

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker